Programa

VII Jornades de Productes de Suport  de Disseny Obert:
Compartir, cooperar, 
conèixer

DISSABTE 18 DE MAIG DE 2019
Col·legi Sagrat Cor de Sarrià – Barcelona
Carrer del Sagrat Cor, 25,

Inscripció

Programa

8:45 – 9:15 h  Entrega documentació
9:15 – 9:30  Benvinguda

9:30 – 10:30  Conferència: ” Adaptive Design Association: adaptaciones personalizadas y el poder del potencial humano en tu comunidad.” (en castellà)
Rocio Alonso Senior Adaptive Designer & Fabricator- Nueva York

10:30 – 11:00 Lliurament de premis del V Concurs Baix Cost

11:00 – 11:30 COFFEE BREAK

11:45 – 13:45 Franja 1 Taller

13:45 – 15:00  DINAR

15:00 – 17:00 Franja 2 Taller

17:15 – 19:15 Franja 3 Taller

Menú dinar

Primer plat  Amanida Cèsar: enciam, pollastre, pinya, poma, panses i pa torrat amb salsa Cèsar a part

Segon plat  Fideuà del Senyoret amb all i oli

Postres  Fruita natural o iogurts

Pa i  aigua mineral

Tallers

      1. Fundamentos para la construcción de soluciones en cartón– Rocio Alonso – Adaptive Design (en castellà)
      2. Tobii de Baix Cost accés a l’ordinador amb la miradaJoaquim Fonoll – ESAAC BaixCost
      3. Taller d’introducció al disseny 3D Nestor Aparicio – Tangencial
      4. Accessibilitat a l’android amb mobils i tablets  – Àngel Aguilar – Aspace
      5. Realitat virtual i experiències multisensorials. – Jesús Arbues Joan Gelabert
      6. Ensenya’m a mirarMontse Morral  i María Sanz- ONCE
      7. Conte vivenciat– Núria Clotet Serra – CEE Folch i Camarasa
      8. Projecte Fressa-Plaphoons – Jordi Lagares – Projecte Fressa
      9. Joguina interactiva per a nens sords – Marc Sanclimens, Cristina Garcia, Albert Comaposada, Anna Ochoa – ESAAC BaixCost
      10. Música i colorCatherine Clancy – NexeFundació Orsi Csoma – Musicoterapeuta – Centre Obert, Abrera
      11. Jocs de suport educatiu  amb webcam (Scratch 3.0) -Vicenç Casas – Col·legi Mare de Déu dels Àngels
      12. Teclat gegant alternatiu fet amb d’una catifa de ballMarta Vega – Escola Can Vila
      13. Flotador i bipedestacio amb PVC per marxa a l’aigua  – Ricard Barnes  i NoemíCastro- Escola Virtolai-
      14. Ho fem junts – Josep Sola – Ariadna Gil, Vanessa Fuentes CEE Pont del Drago
      15. El Joc i la discapacitat visual– Patricia Trabado i Alba Uri – Aspace

area_project     diotronic_rgb